Cześć Malutka!

Tak, wiemy, że kiedy czytasz te słowa, to już dawno przestałaś być malutka. Ale znasz nas dobrze i wiesz, że dla nas już zawsze będziesz małą, kochaną dziewczynką, która z entuzjazmem poznaje świat. Dzisiaj masz prawie trzy lata. Kiedy piszemy te słowa, Ty po raz setny już chyba oglądasz „Krainę lodu”. Każesz ją sobie włączać codziennie i z dużym zainteresowaniem oglądasz przygody dwóch dzielnych sióstr. Podoba nam się ta bajka, bo jest mądra i dobrze przystająca do naszych czasów. Wiele się zmienia, ale kobiety cały czas mają pod górkę.

Chcemy pomóc Ci stać się szczęśliwą, spełnioną, wartościową, pewną siebie kobietą. Już dzisiaj widzimy, że masz charakterek, walczysz o to, na czym Ci zależy. I bardzo nas to cieszy. Zawsze będziemy Cię w tym wspierać.

Tato, czy ja jestem ładna?

Często nas pytasz, czy jesteś ładna. Oczywiście, że tak! Ale powtarzamy Ci też zawsze, że poza tym, że jesteś ładna, to jesteś przede wszystkim mądra i dobra. Proszę, pamiętaj o tym zawsze. I unikaj ludzi, którzy będą chcieli postrzegać Cię tylko lub głównie przez pryzmat wyglądu. Jesteś kimś znacznie więcej niż ładną buzią i lśniącymi włosami. Jesteś swoimi myślami, wartościami, marzeniami, umiejętnościami.

Mamy nadzieję, że gdy czytasz te słowa, to społeczne oczekiwania wobec kobiet są już inne. Teraz od kobiet często wymaga się niemal wszystkiego. Mają być świetnymi matkami, jednocześnie robiąc karierę, ale tak, żeby to się na nikim nie odbiło, bo muszą jeszcze zadbać o męża i dom ogarnąć. No i muszą być zawsze zadbane. Liczymy na to, że udało nam się pokazać Ci, że nie warto gonić za tym i starać się zadowolić wszystkich. Warto żyć w zgodzie ze sobą.

Jeśli kiedykolwiek trafisz na faceta, który nie będzie Cię szanował, to jako Twoi rodzice mamy do Ciebie ogromną prośbę. Kopnij go w jaja i rzuć w cholerę. Będzie nam przykro, że spotkałaś kogoś takiego, ale będziemy dumni z Ciebie, że nie pozwoliłaś, żeby Cię źle traktował. Mamy nadzieję, że znajdziesz towarzysza na całe życie, przyjaciela. Kogoś, kto będzie Cię kochał właśnie taką, jaka jesteś. Tak jak my.

Nie zamierzamy planować Ci przyszłości. Chcemy tylko, żebyś była szczęśliwa, zdrowa, silna i niezależna. Zawsze będziemy wspierać Cię w tym, co robisz. Reszta należy do Ciebie. Jesteś kobietą i naszą córką, możesz wszystko. Masz tę moc!

Twoi rodzice